Blog

Blog

Jakim regulacjom podlega handel paliwowy w Polsce?

Handel paliwowy w Polsce to rozwinięty sektor gospodarki, który pozwala na realizację dostaw paliw do zbiorników magazynowych wielu klientów. Należy jednak pamiętać o tym, że handel paliwowy w Polsce jest regulowany pewnymi ustawami prawnymi. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym przedstawiamy, jakie regulacje prawne obowiązują firmy handlujące paliwem na terenie Polski. Życzymy udanej lektury.

Zastosowanie paliw płynnych w branży kolejowej

Branża kolejowa to ważna dziedzina gospodarki, która zajmuje się między innymi utrzymaniem i obsługą infrastruktury kolejowej oraz pojazdów kolejowych. To właśnie dzięki branży kolejowej możliwy jest transport towarów na duże odległości. Warto tutaj zaznaczyć, że duże znaczenie mają również paliwa płynne do napędu lokomotyw. Sprawdź sam, jak wygląda zastosowanie paliw płynnych w branży kolejowej.

Czy wszystkie paliwa lotnicze podlegają akcyzie?

Zakup paliw zwykle wiąże się z podatkiem akcyzowym. Ustawodawstwo przewiduje jednak wyłączenia i zwolnienia od podatku akcyzowego, np. w przypadku paliw lotniczych. Paliwa lotnicze nie podlegają akcyzie w zależności od przeznaczenia i celu, w jakim są wykorzystywane.

Najważniejsze parametry olejów napędowych

Kierowca auta osobowego z silnikiem diesla zazwyczaj nie przywiązuje dużej uwagi na to jakie dokładnie paliwo mu podaje. Na to jednak zazwyczaj zwracają uwagę nasi klienci, którym dowozimy paliwa np. bezpośrednio na plac budowy, używając specjalistycznego sprzętu, w którym sprawne spalanie i wpływ paliwa na bezawaryjny czas pracy silnika ma kluczowe znaczenie. Poniżej prezentujemy krótki opis 5 naszym zdaniem najważniejszych parametrów oleju napędowego.

Czym charakteryzuje się lekki olej opałowy?

Olej opałowy – zgodnie z nazwą – wykorzystywany jest w różnego rodzaju instalacjach grzewczych, przede wszystkim w celach produkcyjnych. Czym jednak charakteryzuje się lekki olej opałowy oraz jakie są jego główne zalety?

  • 1
  • 2