Olej opałowy – zgodnie z nazwą – wykorzystywany jest w różnego rodzaju instalacjach grzewczych, przede wszystkim w celach produkcyjnych. Czym jednak charakteryzuje się lekki olej opałowy oraz jakie są jego główne zalety?

Co wyróżnia lekki olej opałowy?

Taki olej cechuje przede wszystkim odpowiednia gęstość, czyli od 0,82 do 0,85 g/cm3. Jest to mniej aniżeli olej średni oraz ciężki (ten ostatni ma gęstość powyżej 0,89 g/cm3). Jak więc widać, nazwa takiego produktu zdecydowanie nie jest przypadkiem i wynika właśnie z tego parametru.

Jakie są zalety takiego produktu?

Lekki olej opałowy to szereg praktycznych zalet. Warto wskazać tu przede wszystkim na bezpieczeństwo użytkowania, które wynika z wysokiej temperatury zapłonu. Dzięki temu ryzyko przypadkowego zapalenia jest na bardzo niskim poziomie.

Kolejnym atutem jest wygodna eksploatacja. Okazuje się, że urządzenia grzewcze wykorzystujące właśnie ten surowiec są bezobsługowe, co także przemawia na korzyść lekkiego oleju opałowego. Oczywiście istotne znaczenie ma też odpowiednie urządzenie grzewcze, dzięki któremu rzeczywiście możliwe będzie bezobsługowe użytkowanie instalacji.

Czy lekki olej opałowy jest eko?

Nie można zapomnieć dodatkowo o ekologii. Okazuje się, że dzięki naprawdę niskiej zawartości siarki takie paliwo w procesie spalania nie wytwarza tylu szkodliwych pozostałości, co wiele innych materiałów opałowych. Ewentualna wysoka zawartość siarki to najczęściej przyczyna obecności domieszek ciężkiego oleju. Na kwestię tę trzeba jednak bardzo uważać, aby nie doprowadzić do uszkodzenia instalacji. Nie dziwi więc, że tak ważne jest pozyskiwanie lekkiego oleju opałowego z zaufanego źródła.

Jak widać zalety są liczne, a dostawy takich paliw ciekłych są doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, które zwracają uwagę właśnie na powyższe czynniki.

Szukasz firmy zajmującej się hurtową sprzedażą paliw ciekłych? Jeśli tak, to posiadamy nie tylko kompleksową ofertę, ale też wszelkie uprawienia i kwalifikacje pozwalające nam na rzetelne realizowanie takiej działalności.