Coraz wyższe ceny paliw są bolączką dla każdego z nas, aczkolwiek jeszcze bardziej dotyka to zakłady, dla których dostęp do oleju napędowego jest wręcz niezbędny do poprawnego funkcjonowania. W hurtową ilość oleju napędowego muszą się zaopatrywać przede wszystkim przedsiębiorstwa, które swoją działalność opierają na wykorzystaniu dużych ilości paliwa. Są to chociażby firmy specjalizujące się w lotnictwie, kolejnictwie, rolnictwie czy robotach budowlanych infrastrukturalnych, a także wielu innych branżach.
Najlepszym rozwiązaniem dla różnego rodzaju przedsiębiorstw jest skorzystanie z ofert, które proponują hurtownie specjalizujące się w sprzedaży paliw. Bardzo często są one o wiele korzystniejsze przy większych zamówieniach, dzięki czemu firmy niejednokrotnie podejmują stałą współpracę z wybraną hurtownią.
Którą hurtownię wybrać?
Hurtową sprzedaż oleju napędowego oferuje coraz więcej dostawców paliw, dlatego przy wyborze hurtowni należałoby zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Najważniejszą kwestią będzie oczywiście cennik. Dodatkowo warto dowiedzieć się, czy hurtownia przewiduje korzystniejsze warunki przy nawiązaniu dłuższej współpracy. Trzecim czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę, jest wybór produktów. Oferowane paliwa powinny spełniać wszelkie normy jakościowe.
Wszelkie udogodnienia w stronę Klienta również wpływają korzystnie na jakość współpracy. W przypadku hurtowych zamówień istotnym usprawnieniem będzie przewóz paliwa. Warto znaleźć hurtownię, która oferuje sprzedaż oleju napędowego z dostawą na plac budowy czy inne miejsce docelowe. W związku z tym lepiej skorzystać z usług firm, które dysponują własnym taborem transportowym – autocysternami, umożliwiającymi bezpieczną i sprawną dostawę w hurtowych ilościach. Jest to szczególnie istotne, jeśli dla Klienta ważny jest czas realizacji zamówienia.
Dodatkowo nie zaszkodzi sprawdzić jakie referencje posiada dana firma i jakich odbiorców obsługiwała na przestrzeni lat swojej działalności. Należy pamiętać o tym, że każde przedsiębiorstwo tego typu, musi posiadać koncesję na obrót paliwami ciekłymi, jak i również licencję na wykonywanie krajowego transportu.
Czy sprzedaż oleju napędowego wymaga specjalnych uprawnień? Przeczytaj na naszym blogu