Branża kolejowa to ważna dziedzina gospodarki, która zajmuje się między innymi utrzymaniem i obsługą infrastruktury kolejowej oraz pojazdów kolejowych. To właśnie dzięki branży kolejowej możliwy jest transport towarów na duże odległości. Warto tutaj zaznaczyć, że duże znaczenie mają również paliwa płynne do napędu lokomotyw. Sprawdź sam, jak wygląda zastosowanie paliw płynnych w branży kolejowej.

Jak wygląda zastosowanie paliw płynnych w branży kolejowej?

Paliwa płynne są kluczowe do zapewnienia ciągłości ruchu kolejowego i są też ważnym elementem infrastruktury kolejowej. W zależności od rodzaju pojazdu kolejowego i warunków, w jakich będzie on używany, wymagany może być odmienny typ paliwa. Do lokomotyw spalinowych potrzebny jest klasyczny olej napędowy lub olej napędowy lekki. Dzięki wysokiej jakości paliwom lokomotywy mogą się bezpiecznie poruszać po terenach górskich lub w miejscach o ujemnych temperaturach. Ważne jest, aby paliwa płynne były dostarczanie regularnie i terminowo. Dobrym wyborem będzie zakup oleju napędowego od sprawdzonej hurtowni paliw, która ma odpowiednie kwalifikacje i koncesję OPC na krajowy obrót paliwami ciekłymi.

Czym charakteryzują się paliwa wykorzystywane w branży kolejowej?

Paliwa wykorzystywane w branży kolejowej, takie jak olej napędowy lub olej napędowy lekki muszą mieć odpowiednie parametry, aby zapewniały prawidłowe funkcjonowanie pojazdów kolejowych. Paliwa dostarczane przez sprawdzonego dystrybutora charakteryzują się niską lepkość i niską gęstość, co ułatwia ich pompowanie i dystrybucję w lokomotywie. Co więcej, paliwa do pojazdów kolejowych wyróżniają się też wysoką odpornością na zamarzanie i mają wysoką wartość energetyczną. Dzięki temu pozwalają na uzyskanie wysokiej mocy i wydajności silnika.